Minulý týždeň oslavovalo pracharero.sk jeden rok, odkedy bolo založené. Najskôr som mal na výročie pripravené niečo špeciálne, ale potom mi to neprišlo vhodné, pretože bohužiaľ pracharero.sk počas celého roka nefungovalo tak, ako by malo.
Bol to zvláštny prvý rok. Na začiatku všetko fungovalo a ja som konečne nebol obmedzovaný limitami sociálnych sietí. Vy ste mi dávali krásnu spätnú väzbu a všetko krásne plynulo. Potom v apríli prišla rana… Bolo to niečo, čo ma tak ochromilo a zobralo mi toľko vnútornej sily, že som nedokázal napísať ani jednu vetu. Kreativita zmizla a pracharero.sk na nejaký čas zaspalo. Keď sa už neskôr všetko začalo vracať do normálnu a vyzeralo to, že konečne sa vrátili myšlienky… prišlo ďalšie ťažké obdobie, kedy zase čas ukázal svoju silu. Medzitým všetkým samozrejme bolo stále veľa krásneho. Prišli krásne veľké zmeny v živote, za ktoré som veľmi šťastný a sú pre mňa darom, ale ktoré si tiež berú svoj čas a pozornosť. Práve v tomto mojom životnom období sa medzi všetkými tými vetvami života učím nájsť balans. Zmieriť sa s tým zlým, zmieriť sa s plynúcim časom, venovať sa tomu krásnemu, veriť stále v zajtrajšok… a popritom všetkom nestratiť okrem toho kreatívneho ducha, aj vôľu držať ho na uzde. Pretože kreativita, ale aj všetky formy umenia, sú tenkým ľadom, kedy jeden deň ste plný tých najhlbších viet a druhý deň neviete ani začať. Ale o tom to je a to je tá hodnota. Pokračujeme a uvidíme čo život prinesie. Ale pokračujeme. Aj kvôli vám… vaša podpora, krásne slová a láska, ktorá je v každom z vás, sú pre mňa neoceniteľné. Preto cítim, že niektoré vybrané správy od vás, by mali byť uverejnené aj tu.  Je to len zopár vybratých, ale každá jedna správa má pre mňa obrovskú hodnotu. Naozaj. Ďakujem vám.

,,Uchopiť a pokoriť myšlienky, ktoré kradnú pokoj v duši. Stíšiť ich a dať im ich najkrajšiu tvár. Skrotiť rozčertené povahy anjelov a odolať anjelským dotykom čertov. Premeniť ich na lásku a krásu…
Zanechať odkaz, ktorý tu ostane navždy.“
-Tomáš Prachár-


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *