Pracharero Creative

…aby Tvoj text mal emóciu.

Vytvorme spolu malý kúsok dobra. Vytvárajme dobro slovami a kreativitou.

Pracharero Creative textovanie copywriting

Čo ponúka Pracharero Creative?

Copywriting – tvorba textov
Redigovanie – úprava textov
Web – tvorba textov na webové stranky
Blog – tvorba textov na blogy
Social media – správa sociálnych sietí

Prečo práve Pracharero Creative?

To musíš cítiť Ty. Nechám to na Teba.

Ak by Ti pomohlo vedieť, čo o mne povedali iní, tu je odkaz na recenzie/referencie.
Moje osobné texty nájdeš v rôznych kategóriách na pracharero.sk.

Ako bude vyzerať naša spolupráca?

Máš záujem o spoluprácu? Kontaktuj ma a povedz mi tvoju predstavu. Čím viac mi povieš, tým lepší výsledok dostaneš odo mňa. Ja ti potom mailom pošlem niečo ako cenovú ponuku prispôsobenú presne na tvoje požiadavky. Potom je už práca len na mne a ver mi, že spravím všetko pre to, aby si bol/bola spokojný/spokojná.

Ako ma môžeš kontaktovať?

mailom na pracharerocreative@gmail.com

na tel. č. 0949 777 124

alebo aj na Instagrame @pracharero

Teším sa na spoluprácu!

Pracharero Creative

O  Pracharero Creative

Ahojte,

v prvom článku „O mne“ uverejnenom na pracharero.sk som popísal myšlienku vzniku tohto webu.  Teraz sa nachádzate v podstránke pracharero.sk/pracharerocreative, ktorá zastrešuje projekt Pracharero Creative, vzniknutý presne po dvoch rokoch fungovania pracharero.sk. Napriek tomu, že blog nemal byť spájaný so žiadnym komerčným projektom, po množstve ponúk na spoluprácu som sa rozhodol, že sa predsa len pokúsim aktívne venovať tomu, čo mám rád – písaniu a kreatíve.

Kedy som začal písať? K písaniu ma doviedla určite moja mamka, ktorá bola zároveň na základnej škole aj mojou učiteľkou Slovenského jazyka. Verte mi, že z jedného uhla sa nemôže dieťaťu stať nič horšie, ako byť učiteľským deckom. Jedným slovom – tyrania! No ako dnes si pamätám, ako sme spolu písali rôzne slohové práce. Samozrejme som nemal žiadne výhody oproti spolužiakom, témy som dopredu nevedel a doma som sa nad úlohou zo slohu trápil sám. No keď bolo po všetkom, sadli sme si k textu, prešli si ho a vždy mi ukázala, ako by to napísala ona. No a ja som to od nej akosi celé odpozoroval. Áno, tento silný základ v písaní mi dala moja mamka. Neskôr som ho len trénoval a vylepšoval na gymnáziu, ale aj pri esejach, či rozsiahlejších prácach na vysokej škole. A potom, v úplnej dospelosti, som zrazu cítil v sebe také množstvo kreativity, emócií a prežitých príbehov, že som začal písať. Tak vznikli postupne moje texty najprv na sociálnych sieťach, na webe pracharero.sk a teraz vznikajú priamo pre vás prostredníctvom Pracharero Creative.

A na záver teda ešte otázka, ktorú som si položil aj na konci spomínaného textu „O mne“ – Prečo vlastne píšem?! Je to jednoduché… keby som v určitom čase nezačal písať, tak by som zomrel.

Tomáš
Pracharero Creative

O autoroch

Tomi

Narodil som sa v roku 1993 v dedinke na Záhorí v okrese Skalica, kde som v dome s veľkou záhradou prežil celé svoje detstvo a počas víkendov a voľna sa tam vraciam dodnes. Pamätám si, že už v detstve ma okrem športu bavilo objavovať a tvoriť – či už to bolo “akože varenie“ z vody, piesku, zeminy a kamienkov, alebo prepracované hry a scenáre rôznych vymyslených príbehov, ktorých som bol samozrejme vždy hlavnou postavou. V dosť mladom veku som sa zamýšľal nad zmyslom všetkého, prečo je tráva zelená, prečo nedokážem preskočiť z jedného stromu na druhý a vždy v strede letu začnem padať na zem, alebo dumať nad tým, ako vlastne veľký je vesmír. Často to bolo náročné na tak mladý mozog a ťažobné myšlienky ma ovplyvňujú celý život. No naučil som sa z nich vyťažiť – písaním a tvorením. Naučil som sa pretaviť radosti, ťarchy a emócie do textov a vyjadriť ich slovami. Vlastne ma to zachránilo, ale o tom a o vývoji môjho písania ste sa už dozvedeli vyššie.

V rokoch 2008-2012 som študoval na Gymnázium F.V. Sasinka v Skalici. Počas strednej školy som aktívne hrával futbal za mestský klub a futbal milujem dodnes. Po strednej škole som začal študovať na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a v roku 2017 som dokončil magisterské štúdium na Katedre molekulárnej biológie v odbore biotechnológie. Vedu som si zamiloval. Možno preto, že konečne som objavoval a hlavne som pochopil obrovské množstvo zázrakov nášho sveta – od molekúl až po zložité biologické systémy a mechanizmy – od najmenšieho jednobunkovca až po človeka – od začiatku života na Zemi až po modernú dobu Homo sapiens sapiens.

Počas vysokej školy som spolupracoval ako dobrovoľník v občianskom združení, kde som pracoval s autistickými deťmi. To bola krásna „práca“.

Po vysokej škole som na konci roka 2017 nastúpil na Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru v Bratislave, kde som pracoval ako forenzný expert/znalec na oddelení biológie a genetickej analýzy. Boli to ťažké a zároveň nádherné roky, kedy som zažil asi všetko – od neuveriteľných zážitkov až po ťažké situácie na miestach činu, pri forenznom skúmaní trestného činu, alebo pri súdnom pojednávaní. Aj v osobnom živote to boli intenzívne roky, no ponúkli mi obrovské množstvo inšpirácie, celoživotných vzťahov a krásnych spomienok. Po necelých piatich rokoch som odišiel a vrátil sa do vedeckej sféry. Nastúpil na pozíciu lab manažéra na Biomedicínskom centre Slovenskej akadémie vied. No a v jednom momente som sa rozhodol, že s tým čo rád robím, skúsim podnikať a tak vznikol projekt Pracharero Creative.

Od vysokej školy žijem v Bratislave, no počas víkendov a voľna sa stále vraciam do domu na Záhorí.

Milujem mojich blízkych ľudí, zvieratá, našu záhradu a práce v záhrade. Ale milujem aj len tak sedieť v našej záhrade a pozerať na stromy, počúvať zvuky dediny a len tak rozjímať. Áno, milujem ten priestor, je to môj priestor, v ktorom sa cítim nedotknuteľný a šťastný. Vo voľnom čase rád športujem, aj keď je to už menej ako kedysi… Milujem more a teplo, ale rád sa prejdem aj po horách. Rád si pozriem dobrý film, seriál, či prečítam dobrú knihu, čo poslednú dobu tiež zanedbávam. Mám rád večery s mojimi ľuďmi pri dobrej káve alebo víne. Som fanúšikom Realu Madrid a som závislý na sladkostiach.

Mojím snom je raz napísať knihu. Predstavujem si, ako sedím v maličkej kaviarni, jemný vánok hýbe len golierom mojej košele, počujem len nádherný šum mora a tichý orchester vĺn narážajúcich na teplé skaly. Pred sebou na stole mám len zápisník alebo malý notebook, do ktorých píšem príbehy inšpirované životom, ale aj tie najhlbšie myšlienky môjho vnútra. Práve vtedy sa nachádzam v najhlbších hĺbkach vlastného vesmíru.

Popri tom všetkom, napriek veľa chybám, hriechom a zlyhaniam v živote, sa tak nejako kostrbato snažím preplávať životom a byť dobrým človekom.

Ako ma môžeš kontaktovať?

mailom na pracharerocreative@gmail.com

na tel. č. 0949 777 124

alebo aj na Instagrame @pracharero

Teším sa na spoluprácu!