Vaše odkazy …

Už istú dobu si rada čítam Tomove príspevky. Sú dokonalým príkladom toho, ako môže človek vnímať tento svet, ba priam pozerať sa akoby až za jeho oponu, kde dovidí len málokto. Nestretávam sa často s tak hlbokým (pre)cítením, a najmä ak sa to týka muža. Jeho sebavyjadrenie je originálne, citlivé, zamysleniahodné, a myslím si, že mnohí, podobne ako ja, si v tom nájdu to svoje, čo zaujme, čo povzbudí, čo ponúkne trochu iný pohľad, možno mierne pošteklí fantáziu, donúti zamyslieť sa… Lebo byť majstrom slova, hoc i písaného, nevie byť každý. A to je to, čo ja obdivujem a čo ma inšpiruje. Ďakujem a želám mu veľa pisateľskej inšpirácie.

– Ľubomíra, @lu3omira

Tomove príspevky som si všimol pred dvoma rokmi, keď ľudia kvôli pandémii nahradili osobné rozhovory virtuálnou komunikáciou. Čítajúc jeho články som si všimol, že na isté veci má podobné názory ako ja, tak som ho začal sledovať. Pri opise každodenných vecí sa ponára do takých hĺbok, ktoré si väčšina ľudí v rýchlom svete ani nevšimne a nevenujeme im dostatočnú pozornosť. Ďakujeme Tomi a dúfam, že v tom pokračuješ.

– Dávid, @thedavidbalazs

Tomiho nepoznám osobne ,vlastne si už ani nepamätám, ako som naňho na Instagrame natrafila… No keď som otvorila jeho profil a začítala sa do jeho textov, ktoré majú neuveriteľnú hĺbku a dušu, povedala som si, že to musí byt človek so srdcom na správnom mieste a odvtedy netrpezlivo čakám na každý jeden nový text. Nie raz sa mi už vtisli slzy do očí. Keby bolo viac takých ľudí, svet by bol krajším miestom.

– Nika, @nikolaheribanova

Tomáša poznám takmer 15 rokov. Zo vzťahu učiteľka – žiak sme prešli do vzťahu kamarátskeho „s istým vekovým rozdielom“. Počas tohto obdobia som mala možnosť sledovať, ako na sebe a najmä svojej vnútornej morálnej reflexii neustále vedome pracuje, avšak zároveň zostal stále verný svojej intuícii, hodnotám a láske k blížnym. Tú postupne rozširoval o pomoc iným, vedomý si toho, že môže urobiť život iných plnohodnotnejším. Vie človeka konštruktívne vypočuť a je jedno, či ide o malého chalana, jeho mamu, rovesníka, či osobu oveľa staršiu.
Požiadala som ho o pomoc v čase krízy, dokonca dvakrát. Okrem iného nezištne poskytol článok, s nadhľadom pre Tomáša takým typickým, pre náš školský časopis, a najmä našich študentov. A zaujal nielen mladých, ale i staršie ročníky. A to vie byť veľmi náročná úloha a cieľ.
Tomáš je kamarát a človek do dažďa.

– Ľubica P.

Blog Pracharero.sk je skvelá stránka plná zaujímavých textov. Autor dáva do textov dušu a preto je každé jedno písmeno výnimočné. Skvelé texty na zamyslenie, o živote, radosti, smútku, sklamaniach, o ľuďoch, o láske, o reálnom svete. Texty plné emócií, v ktorých si každý niečo nájde. Zaujímavé pohľady a myšlienky, ktoré by sa určite zmestili do skvelej knihy. Oplatí sa sadnúť si a začítať sa.

– Nikol, @nikol.d2009

S Tomom sa osobne poznáme vyše desať rokov. Poznal som ho už skorej, vždy vyzeral byť nedostupný, taký typický frajer. Avšak musím povedať, príjemne prekvapil, keď prišiel k nám do mesta hrávať futbal. Vždy sa líšil od rovnako starých chalanov, vždy mal svoj cieľ a plán, za ktorým poctivo, svedomito a tvrdo išiel, jednoducho bol veľmi zaujímavý človek už vtedy. Veľmi sa mi na ňom páčilo, že uznával správne hodnoty. Čo sa týka jeho správania, bolo fascinujúce, že keď si z nás starší chalani uťahovali, bol jeden z mála, ktorý nám mladším pozdvihoval náladu, motivoval nás a vedel sa s nami aj inak porozprávať. To je ale minulosť. Čas utekal. No Tomino sa nikdy nezmenil a verím, že ani nikdy nezmení. Stále maká tvrdo, stále je ten, čo si ide za svojimi cieľmi, stále je ten dobráčisko, s ktorým sú rozhovory vždy od nezmyselnej debaty plnej smiechu, cez normálne riešenie každodenných situácii a spoločenských problémov, až po hlboké úvahy, ktoré nútia človeka sa zamýšľať. Jeho texty mám vo veľkej obľube. Prečo?! Pretože Tomiho mám veľmi rád ako človeka a viem, že píše od srdca. No povedzte sami, nie je pekné, keď sa človek dokáže takto otvoriť a svoje myšlienky, pocity, emócie dať do takejto fyzickej podoby? Určite sa každý v jeho textoch nájde.

– Peter, @peter.chanecka

Správy od vás…

recenzie pracharero

ĎAKUJEM