A ty? Princeznička moja. Ty ešte neexistuješ. Ale už Ťa cítim. Neviem, to popísať, ten pocit vo mne. Ale cítim ho, niekde v najhlbšom vnútri cítim lásku, ktorú ešte nepoznám. A to si ty. To najkrajšie a najväčšie, čo dokážem cítiť. Raz si toto možno prečítaš. Preto to píšem teraz, aby, keď náhodou v niečom zlyhám, si prišla za mnou a povedala „tati, toto nie si ty“. Aby si vedela, kto som bol, čo som cítil a aký som bol pred tebou. A hlavne, aby si vedela, že aj keď si ešte nebola na tomto svete, ja som cítil lásku, ktorá prekračuje veľkosť tohto vesmíru. Tou láskou si ty.
Spravím všetko preto, aby si bola dobrý človek a bola šťastná. Ukážem ti, že oheň páli. Naučím ťa, aby si vedela pred každým ohňom utekať. Ale keď bude treba, do každého ohňa pre teba skočím. Či budeš malá alebo veľká, vždy ťa budem schopný schúliť k sebe a skryť pred všetkým zlom. Keď sa budeš báť, pokojne sa ohliadni, kde som ja a vždy hľadaj moju ruku. Keď budem niekedy prísny, prosím, prepáč a pochop, že to je len strach, aby si tam vonku nestretla netvora. Obetujem všetko, aby si bola šťastná, a aby som ťa ochránil. Budem prežívať všetko, čo prežívaš ty, vždy ťa budem počúvať a podporovať. Naučím ťa milovať všetko živé. Každý deň ťa budem hladiť po vláskoch a objatie pre teba bude samozrejmosť. Dám ti všetko…
Nebudem od teba chcieť nič, len to, aby si vedela, že tam, kde budem ja, sa vždy budeš môcť vrátiť. A aby si si dala pozor… Viem, že ti do toho nemôžem kecať, ale dám pozor, aby si si vybrala toho, ktorý, keď príde môj čas, bude pre teba kráľom a bude ťa chrániť už on ako svoju kráľovnú, ktorá ochráni vaše vybudované kráľovstvo.
A možno to bude inak a budeš môj malý princ. Ale to je úplne jedno, pretože pre teba platí presne to isté. Ukážem ti cesty a je mi jedno, ktorú si vyberieš, keď to bude zároveň cesta dobrého človeka. Chcem, aby si vedel, že rovnako ako v tebe uvidím svoj obraz, budeš pre mňa vzorom. Preto po tebe budem chcieť o jednu vec viac. A to, aby si raz bol lepším kráľom ako ja… aby pri tebe vyrástla kráľovná. Aby si mal silu vybudovať kráľovstvo.
Vy ste moja výhra, vy ste môj zmysel. Milujem vás, viac, ako tieto slová dokážu vyjadriť…

Jeden múdry pán, ktorý už bohužiaľ nie je s nami na tomto svete, vždy keď som bol malý, prišiel do mojej izby a povedal:
„Toto je tvoje kráľovstvo, staraj sa oň.“
-deda Mira-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *