Tento život je o SMIATÍ, MILOVANÍ a UMRETÍ. Tri veci krásne prepojené.
Jeden z najväčších plačov je vtedy, keď stratíme niekoho, koho sme milovali. Vtedy je úplne prirodzené plakať, ale nikdy si nedovoľ plakať tak, aby si stratil smiech a radosť v tvojom vnútri. Pretože, keď sa z tvojej tvare stratí smiech, už tvoje vnútro umrelo. Niekedy je to fakt ťažké, ale toto nesmieš dovoliť.
Preto sa SMEJ. Jednoducho sa smej, niekedy len vnútri, niekedy v predstavách, niekedy nahlas. Nemusíš chodiť po chodníkoch vysmiaty. Ale nezabudni sa smiať, väčšinou je skoro všetko, čo nás kedysi trápilo s odstupom času úsmevné. A to je presne to.
Preto MILUJ. Hocijakou formou, len miluj. Rodinu, priateľku, kamarátov, svojho psa, svoj domov, prírodu, čokoládu… Hocičo, len miluj a maj v sebe lásku. Dokonca je úplne v pohode, keď budeš každý týždeň milovať inú babu alebo chalana, keď to je úprimné. Lebo áno, síce si možno romantický ťuťo, ale stále je to oveľa viac, ako tí, ktorí si vybrali život bez lásky. A nakoniec je to aj úsmevné nie?! Alebo miluješ ju len jednu noc, no okej, nevadí, aj to sa dá robiť s láskou, keď ochrániš každého dôstojnosť a nikoho nezradíš. Miluj a všetko bude tak, akosi dobré, lebo to nebude márne.
Áno, aj o tom poslednom, UMRETÍ, ale to sa stane len raz. Netreba mať z toho strach a netreba nad tým premýšľať, kedy to príde. Čas už zariadi, kedy si zoberie túto daň. A potom, keď si čas príde zobrať naspäť to, čo ti dal, tak budeš môcť v pokoji odísť, lebo si môžeš byť istý, že na teba budú spomínať s láskou a úsmevom. Zase to bude o tom… No nie je to krásne prepojené? Na fotke som s mojím psom Dieselom, ktorý je samozrejme tiež zahrnutý v tom, čo som písal. Ale k tomuto textu by som mohol dať veľa fotiek s hocikým a hocičím. A to je moja výhra. Milovať najviac, ako sa dá a všetko, čo sa dá. Srdce je orgán veľký ako zovretá päsť. Keď to ale zoberieme obrazne, tak je v ňom nekonečne veľa miesta. A aj keď v ňom niečo zostane navždy, aj tak je v ňom miesto pre niečo ďalšie. Aby MILOVALO, a aby sa nezabudlo SMIAŤ. Potom nikdy NEZOMRIE, lebo je navždy v srdciach tých, čo ostanú, je večné.

,,To koľko si sa smial a to čo všetko si miloval, bude tvojím odkazom v srdciach tých, ktorí tu po tebe ostanú“
-Tomáš Prachár-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *