Táto fotka môže pôsobiť dosť arogantne a tak nejako divne, ale to bol presne zámer. Ospravedlňujem sa všetkým tým krásnym dobrým ľuďom za možno trošku negativity z tohto príspevku, ale má to byť práve naopak, skôr motivujúce a pokiaľ dočítate do konca, tak pochopíte, že práve z toho má ísť pozitívna myšlienka.

Tento príspevok je určený skupinke chlapcov, ktorí kedysi mali potrebu šikanovať a tyranizovať všade vonku mladšieho chalana, ktorý ich mal dokonca predtým rád. Nechápal, čo sa zmenilo, prečo ho niekoľkokrát obklúčili na ulici s boxerom na rukách, pokrikovali vyhrážky, prečo vznikali vtedy ešte na pokeci ponižujúce profily s jeho fotkami, prečo vlastne sa mu to všetko dialo. Nebolo to niečo také normálne a bežné, teraz s odstupom času viem ešte viac, že to bolo veľmi vážne. No dúfam, že vtedy to ich komplexom pomáhalo. Viete, rozdiel medzi 14r a 17r chalanmi je veľký, ale medzi 19r a 22r až taký nie je. Pamätám sa, ako sa jeden z nich roztriasol a sklopil zrak, keď som vedľa neho stál v autobuse o pár rokov neskôr. Ďalší je alkoholik a tretí ani nekomentujem.

Mohol by som tu napísať odkaz, že „prosím vás, poďte a postavte sa mi tak teraz“. Ale viete čo, nie, lebo ja nemám v sebe pocit pomsty, ani komplexy z toho. Vôbec, fakt. A to je moja najväčšia výhra, že som nezatrpkol a nerobil neskôr to isté iným, práve naopak. Snažím sa, aby ľudia pomáhali slabším a boli dobrí. A pevne verím, že sa mi podarí si splniť sen a raz to budem robiť vo veľkom.

Takže chlapci pozdravujte vašu zatrpknutosť a hanbu. Pripíjam na vás naozaj úprimne, prajem vám len to dobré, niektorí máte dokonca deti, a to vám prajem asi najviac, aby boli zdravé a šťastné. S týmto by som fakt nehazardoval, preto to myslím naozaj. A tiež vám prajem, aby vaše deti nikdy nestretli takých chudákov, akými ste boli vy. Úprimne vám prajem len to dobré a nemyslím to ironicky. Majte sa pekne a buďte dobrí. Na zdravie…

„Chceš byť hrdinom a frajerom?! Neubližuj. Ochraňuj. A ak môžeš, pomáhaj.
Áno, stačí tak málo.“
– Tomáš Prachár –

  1. Niekedy je to najťažie uvedomiť si svoju silu a využiť ju správne. Byť silný je jedna vec a veľmi dôležitá. Ale pochopiť ako svojou silou pomôcť je druhá a tá najťžšia.
    Ale zároveň tá najkrajšia a robí nás ešte silnejšími.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *