Film Malé veci nepatril medzi filmy, na ktoré som nedočkavo čakal. Zachytil som, že sa niečo také točí, ale priznám sa, že teraz na mňa „vyskočil“ nečakane. Zaujímavé je samozrejme obsadenie filmu, a to Denzela Washingtona a Rami Maleka stvárňujúcich dvoch detektívov a hlavne Jareda Leta stvárňujúceho psychopatického sériového vraha. Práve herecké excelovanie Jareda Leta bolo pre mňa osobne najväčším lákadlom. Trochu pochybností u mňa vytvorilo pomerne nízke hodnotenie filmu, no napriek tomu som do filmu išiel s obrovským očakávaním. Bolo naplnené?

Film od začiatku pôsobí akosi kostrbato a chaoticky. A ak by som mal jedným slovom vystihnúť tento film, tak je to práve chaos. Nemyslím ten pozitívny typ chaosu, kedy vám až na konci pri rozuzlení celého príbehu sa všetko spojí. Aj tu som po hlavnej pointe na konci pochopil, o čo tvorcom išlo, pričom myšlienka a námet boli výborné, bohužiaľ ich prevedenie už nie. Jared Leto nastupuje až v polovici filmu a doteraz mi nie je jasné, na základe čoho sa okamžite, a tak priamočiaro, stal hlavný a jediným podozrivým prípadu. Na druhú stranu z hereckého výkonu Jareda Leta som dostal presne to, čo som očakával. Jeho psychopatické hranie a ponorenie sa do roly sú fenomenálne a Jared predvádza ďalší herecký koncert. Mám ale pocit, že sa už druhýkrát (po stvárnení Jokera) stal obeťou strihu a réžie. Potenciál jeho postavy bolo podľa môjho názoru povinnosťou využiť oveľa viac. Denzel Washington a Rami Malek hrajú svoj vysoký štandard a ničím nesklamali. Problémom bolo zapojenie ich postáv do deja.
Najväčším sklamaním pre mňa bola scéna vo vypočúvacej miestnosti. Scéna, kde do jednej miestnosti zavriete herecké esá ako Denzel Washington, Rami Malek a Jared leto, sa musí stať legendárnou a nezabudnuteľnou. Naopak chaotický a extrémne rýchly strih, kde v každom zábere bolo vidno, že herci sedia v inej pozícii, pôsobil extrémne rušivo. Ak by táto scéna bola točená dvomi kamerami a na dlhé zábery na tváre hercov, mohla to byť nezabudnuteľná scéna.

V závere sa film akosi rozpadá úplne vo svojej nelogickosti a hlavná pointa nemá ten potrebný efekt. Avšak v úplnom závere milo prekvapí pointa so sponkou. Film Malé veci jednoznačne nie je zlým filmom a má vlastne všetko kvalitné, kvalitných hercov, kvalitný námet, kvalitný scenár, len to prevedenie sa dá nazvať len ako premárnený potenciál. Škoda…

Zdroj: csfd.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *