Už je to rok kedy Diesel odišiel robiť radosť do psieho nebíčka. Tu sú niektoré príspevky venované jemu, na konci je text, ktorý píšem teraz.

Venované všetkým jeho fanúšikom na sociálnych sieťach a všetkým, ktorí ho milovali a ktorým vytvoril aspoň jeden krásny úsmev.

15. november 2017
Vždy pripravený sa hrať, vždy pripravený byť vedľa, vždy pripravený venovať všetku pozornosť, vždy pripravený sa túliť… Je to tak smutné, že nás úprimnej láske a vďačnosti musí učiť pes. Možno by sme tie deti namiesto lásky k náboženstvu mali učiť skôr láske k zvieratám. Možno potom by sme aj my k sebe všetci boli trošku lepší a viac mali v sebe toho Boha. Vraj my ľudia sme tí iní, ktorí dostali akýsi dar niečoho viac. Ale čím sme vlastne iní? Tými zlými myšlienkami? Pretože tú krásne nastavenú molekulu DNA, v ktorej je všetko zapísané, máme s nimi strašne podobnú. Faloš, závisť, vojnu, či neprajnosť v nej nemáme my oproti nim naviac. Také gény tam proste nie sú. Možno sme naozaj dostali nejaký dar, len sme ho použili strašne zlým smerom.

25. máj 2018
Konečne!!! Možno sa to nezdá ale, obrovský krok pre našu krajinu… Zviera v zákone už nie je vec, ale ŽIVÁ CÍTIACA BYTOSŤ!!! Našou povinnosťou je ich chrániť, nie ubližovať. Aj Diesel už nie je vec, aj keď… ani nikdy nebol. Dneska sme si na to tľapli.

27. október 2018
Venujem sa ja jemu alebo on mne? Keď sa nad tým zamyslím, tak je to v podstate úplne opačne, ako to vyzerá. Ja som ten, ktorý hádže loptičku, ale to vlastne on sa hrá so mnou, aby ma rozveselil. Moja ruka hľadí jeho, ale vlastne on hľadí neviditeľne mňa tým ukludňujúcim pocitom. Ja s nim sedím niekde, aby som sa mu venoval, ale vlastne to on keď sedím niekde sám a rozmýšľam, príde, ľahne si potichúčku, len gúľa očami a sleduje ma, najradšej s hlavou položenou na mojej nohe. To ja stískam jeho, ale vlastne to on stíska mňa tým „teplom“, ktoré z neho sála. Čo treba, to vycíti a tým je. Okej no okrem toho keď sa ide jest, tam neexistujem.

5. máj 2020
Pes je tvor, ktorý naozaj dokáže zo zlého dňa spraviť dobrý. My ho niekedy nazývame „radiátor“. Kvôli tomu obrovskému „teplu“, ktoré z neho doslova chrlí na všetky strany. Nie je to doslovne teplo, ale také akoby emočné teplo, pokoj, alebo keby to mám nazvať doslovne ako to cítim, tak pocit a emócia dobroty. Je mi strašne ľúto ľudí, ktorý toto nezažívajú. Viem, že je to spôsobené výchovou a priestorom, v ktorom vyrastali, za čo samozrejme nemôžu a absolútne to nijakým spôsobom neodsudzujem. Len mi je strašne ľúto, že ani nevedia, o čo sú v živote ochudobnení. Je to škoda. A potom samozrejme sú tu ešte aj tí iní. Neviem ani ako ich nazvať. Sú to akési pomýlené entity vyskytujúce sa na tejto Zemi, ktoré dokážu zobrať kus dreva a ublížiť takejto krásne nemej tvári. Takýmto ľuďom sa bohužiaľ nedá pomôcť, lebo to už majú v sebe. Ale môžeme túto cestu ukázať tým, o ktorých som písal predtým, ale hlavne tým, ktorí ešte len prídu a ktorých výchova bude na nás. Ich by o to nemal obrať nikto.

Musíme ich chrániť a milovať. Len kvôli týmto krásnym nemým tváram, hocijakého druhu, je táto planéta taká krásna.

1. september 2020
Veď je tá klietka dosť veľká a reťaz dosť dlhá?! Tak si tu reťaz dajte vy. Psa zatvárate do ohrady a vy teraz máte problém, niektorí, byť zavretí vo svojich veľkometrážnych bytoch. Hrabe po celej záhrade?! On možno robí jamy do vášho trávnika, ale my tým ako žijeme, robíme diery do tejto atmosféry. Preto majme pokoru a chráňme ich. Pretože to, čo všetko ďalšie je ešte človek schopný spraviť zvieratám, je hrozné. To sa musí zmeniť a každý musí začať od seba.

Nenadraďuj sa a uč svoje deti láske k zvieratám, neochudobni ich v živote o tú krásu. Lebo aj človek je len tvor, preto keď miluje každého tvora na tejto Zemi, nikdy sa z neho nestane netvor. Milujte zvieratá, tieto krásne nemé tváre robia tuto planétu nádhernú, nie my. Chráňme ich…

Napriek tomu, že Diesel má len 9 rokov a má ešte veľa času, je jednou z mojich veľkých prosieb aspoň ďalších 50 rokov pre neho. Často mi je smutno z toho, že sú s nami veľmi krátko. Ale potom si uvedomím, že oni tu ani nemôžu byť dlho. Pri tej obrovskej energii, pocite tepla a radosti, ktoré nám tu prišiel rozdávať, má aj Didi právo byť už občas unavený a my to musíme len rešpektovať. Neviem, ako to je… Ale pokiaľ má všetko nejaký zmysel, tak jeho na tejto Zemi je práve tento. Keď zo zlého dňa spraví dobrý, keď je vždy pripravený sa hrať, vždy privíta, vždy keď je treba sa pritúli a je tu pre nás. Dávajú tak veľa. Tak strašne veľa. A to je ich úloha. Vážme si to a chráňme.

Choďte a pohlaďte vaše nemé tváre. Vy máte rodinu, partnerov, priateľov. Oni majú len vás, vy ste celý ich svet. Postavte sa a tým začnite…

6. november 2020
Volám sa Diesel. Žijem v krásnej veľkej záhrade, ale často chodím aj do domu, kde sa túlim s mojimi ľuďmi, ale väčšinou čakám, či im niečo náhodou nevypadne z taniera. Keď mrzne, tak prespávam v teplej pivnici, to je vlastne môj zimný domov. Rozčuľujú ma susedove mačky a neznášam česanie, ale inak milujem všetko okolo seba. Milujem život. Život s mojou svorkou ľudí. Keď je môj pán smutný, som aj ja. Keď sa chce hrať, napriek tomu, že mňa bolia nohy, sa s ním hrám. Keď stále ťuká do akejsi svietiacej veci, tak pokojne na deke pri ňom hodiny ležím. Jaj, a túlim sa vždy rád, to tiež jasne. Občas ho zoberiem niekam vyvenčiť do prírody. Jediné, čo chcem, je, aby mňa nenechal samého. No, okej, aj jesť, by mi mohol dať, úprimne, to by mi mohol dávať viac. Nevadí, aj tak ho mám rád. Mám rád všetkých, nič iné vlastne ani neviem. Cítim, že mojou úlohou je, byť tu pre nich, pre ľudí a dať im všetku svoju energiu. Preto žijem a milujem to. Jaj, a áno, zabudol som povedať, že som pes… Ale to ste z toho všetkého už asi pochopili. Haf!

Tomi, čo to je v tej vode! Kačka! Kašlem na ňu, je zima…poďme domov, som hladný.

26. december 2020
Inak aj Diesel vám odkazuje krásne Vianoce. Teraz si spomenul. Že vám praje hlavne, aby ste sa mali radi s vašimi zvieratkami a vlastne so všetkými zvieratkami. On síce nemá rád mačky, ale tak že máte mať radi aj ich, že vy môžete. Jaj a ešte, že aby ste dávali poriadne jedla svojim zvieratám, lebo podľa Diesela by mu jeho pán mohol dávať viac. Ale aj tak ho má rád vraj. Haf!

6. a 11. apríl 2021
Diesel dnes ráno odišiel a už behá na krajšom miestečku. Mohol by som napísať milióny krásnych vecí. Ale teraz nedokážem… Bol si stelesnené dobro, radosť a láska. Dal si neuveriteľné množstvo energie a tepla. Preto my môžeme napísať, len ĎAKUJEME. Utekaj…

DIESEL – Jeden život, nekonečno dobra.
Stále radi spomíname na deň, keď sme si pre Didiho išli. Kľačal som na záhrade, kde sa predo mnou hralo niekoľko krásnych šteniatok a ja som si nevedel vybrať. Zrazu sa mi zozadu medzi nohy nemotorne pretlačil Didi, sadol si a pozeral hore na mňa. On si vybral mňa a obaja sme mali jasno, že ideme spolu. Niekoľko týždňov pred tým sa mi sníval sen, v ktorom mi dedo, ktorí už vtedy nebol medzi nami, priniesol na záhradu čierneho psa. A tak k nám neskôr prišiel Diesel. Mamka stále hovorí, že Didi a to aký bol, je darčekom, ktorý nám poslal dedo. Nevieme či poslal, veríme tomu, ale čo vieme, že Diesel darom naozaj bol. Diesel naozaj nebol obyčajný pes. Mal som aj predtým psov, na ktorých s láskou nedám dopustiť aj po rokoch. Ale Didi bol iný, mal akési magické vyžarovanie, ktoré cítil každý, kto ho poznal. Každého mal rád a každý mal rád jeho. Ľudia, ktorí nemali radi alebo sa báli psov, na neho sa tešili. Bol stelesnením dobra a nepoznal zlo. Dokázal vyžiariť neuveriteľnú energiu, teplo a pocit dobra. Pocit keď som sa pritúlil a zaboril do tej jeho hlavičky, bol ten najkrajší pocit hrejivého dobra…aj teraz to cítim a nikdy nezabudnem. Viac uvidíte vo videu s Didiho odkazom, ale na všetko, čo sme prežili, mi nestačí ani text ani video. A tak je to správne, že tie spomienky ostanú chránené v nás. Diesel je teraz už na krásnom mieste, stretol sa zase s Džesi, spoznal konečne Tori a aj ďalších, všade tam sú pohodené mlsky, a hlavne stretol aj deda, ktorý ho stááále hladí. Je tam krááásne. A vlastne je tam teraz ešte krajšie, lebo je tam už aj on. Tam je teraz Diesel…

6. apríl 2022
Áno už je to rok. Rok kedy som v mojom živote stratil veľa dobra a lásky. Zrazu mi niečo chýba, víkendy na dome na dedine si už neoddýchnem ako kedysi, už sa necítim tak dobitý energiou a tak naplnený niečím pekným. Niečo sa zo mňa stratilo. Napriek tomu, po nejakom čase cítim, že jeho odkaz dobra vo mne ostal a nezmizol. Cítim ho akoby tu bol stále.

Niektorí hovoria, že najväčšia odvaha je zaobstarať si ďalšieho psa. Potom priznávam, že ja odvážny nie som, bohužiaľ nie. Možno sa to zmení, hlavne keď budem mať deti, pretože chcem, aby moje deti vyrastali v láske, no a láska k zvieratám je neodmysliteľná forma lásky. Určite ich o túto krásu života neochudobním. A aj keď teda nie som odvážny, tak práve takto bude žiť ďalej možno aj Didiho odkaz, tým že budem bojovať za to, čomu verím odkedy si pamätám. Nemusím mať ďalšieho svojho psíka, stačí keď všade kde sa ukážem, budem každého chrániť a každého milovať. Budem sa snažiť byť vzorom toho, aké krásne je to milovať zviera, ukážem to každému a všade. Vykričím to všade, aby ľudia milovali zviera, aby chránili každé zviera, a hlavne aby vedeli, že pes je naozaj najlepším priateľom človeka. Nikdy nebudem nikomu nič vnucovať, len im vlastným vzorom ukážem, ako sa to dá, pretože to chcem dopriať aj im. Všetci čo ma poznajú vedia, že každý pes je hneď mojím kamošom, aj keď ešte ani neviem, čo od neho môžem očakávať a vidím ho prvýkrát, a presne tak to bude aj ďalej. Pokiaľ k psovi ideš s čistým úmyslom a láskou, on to vycíti. Každého budem milovať a všetkým ukážem, ako to vyzerá keď ty miluješ jeho. Pretože je to pes…v tom je to celé, je to pre nich prirodzené, len nás milovať, nič viac. Pretože je to pes.

Často mi je smutno z toho, že sú s nami veľmi krátko. Teraz keď aj Didi odišiel, tak ešte viac. Ale potom si uvedomím, že oni tu ani nemôžu byť dlho. Pri tej obrovskej energii, pocite tepla a radosti, ktoré nám tu rozdal, mal právo byť už občas unavený a my to musíme len rešpektovať. Neviem, ako to je… Ale pokiaľ má všetko nejaký zmysel, tak jeho na tejto Zemi bol práve tento – byť tu pre nás. Dávajú tak veľa. Tak strašne veľa. A to je ich úloha, pretože to je pes… Vážme si to a chráňme.

A Diesel? On si svoju úlohu splnil prenádherne…

,,Choďte a pohlaďte svoje krásne nemé tváre. Vy máte rodinu, partnerov, kamarátov… Oni majú len vás. Vy ste celý ich svet.“
-Tomáš Prachár-

Link na video „DIESEL – Jeden život, nekonečno dobra.“ (klik)

Navždy.

HAF!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *