Nie som typicky veriaci človek, do kostola nechodím, len výnimočne, a s farármi mám akýsi divný konflikt. Čo už. Ale napriek tomu, ako vo všetkom, stále hľadám a určite nie som úplne uzavretý tejto téme. Aj hľadanie svojho Boha, je stále viera v Boha. Len akosi na to nepotrebujem básničky, príkazy, pokrytectvo, alebo poslov, ktorí spovedajú a kecajú do vecí, ktoré nikdy nezažili. No jednoducho nič „človečské“ s Bohom nespájam. Zároveň samozrejme neodsudzujem všetkých, ktorí si vybrali tú takú ortodoxnú vieru. To vôbec nemá byť zmysel tohto textu! Poznám ľudí, ktorí to naozaj krásne a úprimne majú radi, a veľmi im to pomáha pri ťažkých situáciách, alebo chorobe. Vtedy to má zmysel a to obdivujem s najväčšou pokorou.

Len môj Boh je akýsi iný. Preto spolu máme občas dosť vyostrené rozhovory. Či sa mu to s nami trošku nevymklo z rúk. Či nechce zabrániť niektorým zlým veciam, ktoré sa dejú. Či vôbec má tú moc, do toho zasiahnuť, či vlastne chce, alebo či náhodou nezasahuje tak, že to zlé spôsobuje. A hlavne, kde je a či vôbec je. Ťažká téma, viem. Dokážeme toto niekedy uchopiť a pochopiť? Som si istý, že nie. A to je správne, lebo to nepotrebujeme. Pretože napriek všetkému, aj tie naše rozhovory, sú väčšinou o vďačnosti. Pozri sa okolo. Vidíš?! To miluj! Miluj tú krásu všade okolo teba, miluj všetkých okolo teba, miluj každé zviera, snaž sa byť dobrý a občas pomôcť. Potom budeš viac chápať a mať pri sebe Boha, ako väčšina tých, ktorí pravidelne „idú v mene božom“. AMEN.

Miluj tú krásu všade okolo teba, miluj všetkých okolo teba, miluj každé zviera, snaž sa byť dobrý a občas pomôcť. Potom budeš viac chápať a mať pri sebe Boha, ako väčšina tých, ktorí pravidelne „idú v mene božom“. AMEN.
-Tomáš Prachár-

Hľadanie Boha, je tiež viera v Boha.
-môj otec-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *